Menu Zavrieť
Obezita

Obezita

Obezita stav, kedy je kalorický príjem a výdaj v nerovnováhe, môže viesť až k obezite. Bohužiaľ v krajinách s vysokým ekonomickým potenciálom má výskyt obezity enormný nárast. Z nej vyplývajú tzv. civilizačné ochorenia. Dnes je už známe, že úmrtia z dôvodu obezity (z nej vyplývajúcich civilizačných chorôb) a nedostatku prirodzeného pohybu,  majú priamu  súvislosť. V civilizovaných krajinách ich počet stále rastie. Podľa zdrojov, ktoré uvádza Svetová zdravotnícka organizácia, správna životospráva a pohyb, môžu eliminovať výskyt ischemickej choroby srdca o 80%, cukrovku II. typu o 90%, dokonca aj výskyt onkologických ochorení až o 30%. 

Tieto čísla hovoria za všetko!  Ale čo máme robiť, keď nás nikto neučil ako sa ku svojmu telu správať? Čo máme robiť, keď nám už zdravotné obmedzenie nedáva možnosť vydať toľko energie aby sme naše telo udržali v komforte ako za mlada. A dovolím si tvrdiť, že aj prirodzenú vlastnosť človeka, lenivosť,  môžeme považovať za zdravotné obmedzenie. A teraz sa dostávam k dôvodu, prečo robíme my ľudia toľko chýb. Nikto nás nikdy neučil, že strava a jej správne zloženie ovplyvní až 80% toho, koľko nebezpečného tuku sa nám uloží. Vo Vitadu Vám v prvom rade pomôžeme zbaviť sa nadváhy, obezity a čo je dôležité, naučíme vás ako si dosiahnutý stav udržať.

Vitadu Poprad

Vitadu Poprad

Prečítajte si zaujímavé články v našej blogovej sekcii, kde sa môžete dozvedieť veľa informácii o zdravom zdravotnom štýle a rôzných iných zaujímavých veciach.

O Nás

Pomôže Vám zredukovať nadváhu bez trápenia či hladovania, nielen pre peknú postavu, ale aj kvôli zlepšeniu zdravia!

Sociálne siete