Menu Zavrieť
Cholesterol

Cholesterol

V prvom rade treba povedať, že je to látka telu vlastná, teda si ju telo tvorí samo a čiastočne cholesterol prímame v strave. Je neoddeliteľnou súčasťou našich buniek, pretože sa podieľa na tvorbe membrán, ktoré jednak oddeľujú bunky od okolitého prostredia, jednak členia  vnútorné prostredie buniek. Je nevyhnutný pre tvorbu nervových buniek, niektorých hormónov a vitamínu D. Cholesterol pomáha telu spracovať tuky. Určite ste už počuli o dobrom a zlom cholesterole.

Ten dobrý (HDL) pomáha vylúčiť nadbytočný cholesterol z tela, ten zlý (LDL), vzniká v pečeni a bohužiaľ sa usádza na stenu ciev. Na stene vytvára pláty, cievy strácajú pružnosť, zároveň sa zužuje priestor na prietok krvi. Takéto cievy nemôžu dostatočne vyživovať a okysličovať orgány, srdce musí ďaleko viac pumpovať a samozrejme s tým ide ruka v ruke aj zvýšený tlak.  Pre človeka sú časovanou bombou, nepružná cieva nie je schopná dlhodobo vydržať výkyvy tlaku, ktorý pri zvýšenej námahe, strese,  prechodne vzniká a cieva praskne. Tieto všetky poznatky dokážeme analyzovať  a zohľadňujeme  v našom výživovom programe Vitadu. Poznáme fyziológiu, poznáme ako funguje ľudské telo a  vo Vitadu pomáhame ľuďom všetkých vekových kategórií tieto problémy riešiť. 

Vitadu Poprad

Vitadu Poprad

Prečítajte si zaujímavé články v našej blogovej sekcii, kde sa môžete dozvedieť veľa informácii o zdravom zdravotnom štýle a rôzných iných zaujímavých veciach.

O Nás

Pomôže Vám zredukovať nadváhu bez trápenia či hladovania, nielen pre peknú postavu, ale aj kvôli zlepšeniu zdravia!

Sociálne siete