Menu Zavrieť
Jo-jo efekt

Jo-jo efekt?

Tento nepopulárny efekt si bohužiaľ ľudia, ktorí sa pokúšajú znížiť svoju telesnú hmotnosť rôznymi spôsobmi a metódami, pestujú postupne sami. Čo je to jo-jo efekt? Keď sa rozhodnete držať „100 – percentne fungujúcu diétu“ a nemáte odborné vedenie, verte schudnete vždy. Zamyslite sa ale, ako ste sa cítili a ako dlho ste diétu dokázali držať? Sú to krátkodobé zmeny v stravovaní a hlavne s nebezpečným dopadom pre organizmus. Všetky sú nízko kalorické. Vaše telo hladuje, stráca sa svalová hmota, bohužiaľ tukovej odchádza oveľa menej ako by ste chceli.

V momente keď sa vrátite k normálnemu stravovaniu, vyhladované telo si začne robiť zásoby iba do tukového tkaniva! Svaly sa vám určite nevrátia. Keďže hmotnosť tukovej hmoty je nižšia, ale o to objemnejšia ako tej svalovej, máte pocit, že ste naspäť až tak moc nenabrali. Vráti sa Vám to ako bumerang na konfekcii. Budete siahať vždy po väčšom čísle. To asi nechce nikto. Preto je celý náš program Vitadu postavený na biochemických procesoch a hlavne odbornom vedení k vytúženému cieľu bez jo-jo efektu.

Vitadu Poprad

Vitadu Poprad

Prečítajte si zaujímavé články v našej blogovej sekcii, kde sa môžete dozvedieť veľa informácii o zdravom zdravotnom štýle a rôzných iných zaujímavých veciach.

O Nás

Pomôže Vám zredukovať nadváhu bez trápenia či hladovania, nielen pre peknú postavu, ale aj kvôli zlepšeniu zdravia!

Sociálne siete